Seçim yapmak!

Yıllar önce A ile B arasında bir seçim yapmam gerekiyordu. Hani vardır ya gönlümüz A diye bağırır, mantığınız B diye tutturur; işte o seçimlerden…

Bir dosta danıştım. Benim A’yı seçmemi destekledi. O sırada zihnimin şunu düşündüğünü yakaladım. Diyordu ki “Tamam A’yı seçmeye karar verirsem bu kişiye B’yi seçmeye karar verirsem diğer kişiye soracağım durumu.” O zaman zihnimin bu kurnazlığı çok güldürmüştü beni.

Ancak şimdi anlıyorum ki bunu hep yapıyoruz. Bilinçaltımız bir kişinin düşünce ve değerlerini çoktan analiz etmiş oluyor. Enerji alanlarımız, düşünce varlıklarımız birbiri ile çoktan iletişimi kurmuş ve fikirlerini almış oluyor zaten.

Bize ise caretta caretta hisleri ile, eyleme geçip o kişileri bulmak düşüyor galiba :)

En özünde “aldığımız fikir, sevgi, ilgi, yargı, eleştiri, öfke vs” aslında tam olarak bulmayı istediğimiz şey :) Ve elbette aldığımız şey, o kişilerde ne tip programlar olduğunu tanımamız açısından faydalı. Yaşamımızda nereye koyacağımızla ilgili bir veri.

Ama nihayetinde iş bizde bitiyor…

Ve ben hayatıma dokunan tüm güzel ruhlar için minnettarım. Bu yazıma ilham veren tüm bedenli meleklerime sonsuz şükranımla….
Yorum Yap