Olumlama Kendini Kandırma mı?

Merak ettiklerinizi iletişim sayfasını kullanarak sorabilirsiniz.

 

SORU: Olumlamalarda hep şimdiki zamanda olmuş gibi davranmamız tavsiye ediliyor. Ancak bu şekilde yok olan bir şeyi varmış gibi yaptığımızda kendimizi kandırmış olmuyor muyuz? Y. D.  Antalya

CEVAP: Aslında bu sorun un cevabı çok yönlü bir şekilde ele alınabilir. Öncelikle burada niyet çok önem taşıyor. Eğer amacınız kendinizi ve başkalarını kandırmak ise bunun olumlama olarak size faydası olmaz. Bu nedenle olumlama ve niyet koyarken neyi neden yaptığınızı bilmek önemlidir. Ben seminerlerimde kişilerin işleyişi bilmelerini ve yapacakları kadar bunların nedenlerini de bilmelerini sağlamaya çalışıyorum.

Herhangi bir niyet koyarken,  yaşamınızda kişisel mucizeleri yaratmaya çalışırken kalbinizden ve zihninizden geçen gerçek düşünceyi bilmeniz önem taşıyor. Eğer bir olumlama yaparken, mesela ” ben bolluk içerisinde yaşıyorum” gibi, eğer zihninizden sürekli bunun olmadığını ve hatta olamayacağını geçiriyorsanız evrene verdiğiniz mesaj hatalı oluyor.

Ancak bunu olumlamayı ilk söylediğiniz zaman içeriden duyacağınız direnç ile karıştırmamalısınız. Bu ilk direnç her zaman ortaya çıkacaktır. Yeteri kadar tekrarlarken aynı zamanda imajinasyon yaparak ve olmuş gibi duygusunu hissetmeye çalışarak olumlamanızın inacınız haline gelmesine yardımcı olmalısınız. Olumlamada temel amaç bilinçaltınızı bu inancınızı kabul etmeye ve gerçekleştirmeye ikna etmek olmalıdır.

Daha detaylı bilgi için Kuantum Bilinci ile Yaşamak ve Kuantum Bilinci ile Niyet Oluşturmak ve Gerçekleştirmek Seminerlerimize katılabilirsiniz.

 
Yorum Yap