Sevgi ile iletişim mucizesi

Eğer siz de kişiler ile olan iletişiminizde her şeyin “sevgi” ile çözülemediğine inanıyorsanız muhtemelen işleyişi yanlış ele alıyorsunuz.

Ebeveynlerinizi, eşinizi, çocuklarınızı, dostlarınızı, yakınlarınızı seviyor musunuz? Peki onlarla ilgili sıkıntılarınızın çözülmesinde ne sıklıkla sevgi gönderiyorsunuz?Sevgi ve şevkat evrendeki en yoğun enerjidir ve tüm enerjiler gibi bulaşıcıdır. Duygularımızla yoğunlaştırdığımız enerjiler o kadar hızlı bulaşır ki henüz herhangi bir şey söylemeden, herhangi bir davranışta bulunmadan karşıdaki tarafından bilinçaltı düzeyde algılanmış olur bile.

Hiç “seni seviyorum ama…” şeklinde bir konuşma yaptınız mı?  Bu cümleyi kurarken karşınızdaki kişiye gönderdiğiniz enerji gerçekten sevgi miydi? Yoksa aslında “seni seviyorum ama şu anda sana çok kızgınım/ şu huyundan nefret ediyorum ” gibi cümlelerle kızgınlık, nefret, vs enerjileri mi gönderdiniz?

Hemen bir alıştırmasını yapalım:

Adım 1: Bilinçli zihninizle sevdiğiniz bir kişiye söylemek istediğiniz ancak uygun olmaz, kavga çıkar, kırılır vs gibi bahanelerle söylemediğiniz bir konu seçin. Bu seçiminiz sonucu net bir şekilde görebilmeniz için bir talep içerirse daha iyi olur. “Lütfen bana şöyle davran” ya da ” lütfen beni eleştirirken şöyle bir dil kullan” gibi.

Önemli Not: Bu talebiniz “yapma” “davranma” gibi negatif kelimeler yerine “yapar mısın” “davranır mısın” gibi pozitif kelimeler içersin. Ayrıca “bana daha çok sevgini göster” gibi yoruma dayalı talepler yerine “beni daha sık yemeğe götürmeni istiyorum” veya “bana beni sevdiğini sık sık söylemene ihtiyacım var” gibi net talepler olsun.

Adım 2: Şimdi konuşmayı yapacağınız kişi ile ilgili olumlu yönler düşünerek ona karşı sevginizi yoğun bir şekilde hissetmeye çalışın. Eğer zorlanıyorsanız kendinize “o kişiyi neden sevdiğinizi” sorabilirsiniz. O kişiye karşı duyduğunuz sevgi ve şefkat hisleri iyice yoğunlaşıp sizden akmaya başladığını hissedene kadar 2. adımı tekrarlayın

Adım 3: Yoğun sevgi duygunuzu hissetmeye devam ederken içinizden yapacağınız talebi o kişiye söylüyormuş gibi tekrarlayın. Talebinizi o kişiye iletirken akacak duygunun sevgi olduğundan emin olana kadar 3. adımı tekrarlayın.

Adım 4: Planladığınız konuşmayı yaparken sizden akan tek enerjinin sevgi olduğuna emin olun. Eğer konuşmanın herhangi bir yerinde içinizde sevgi dışında bir duygu yükselmeye başlarsa içinizden “seni seviyorum” diye tekrarlayın. Sevginin her şeyin önünde olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Önemli Not: Eğer 4. adıma geçeceğiniz zaman içinizde kaygı, endişe, öfke, heyecan gibi farklı bir duygu hissederseniz bu adımı erteleyin ve ilk 3 adımı yeniden yapın.

Sevgi ile yaptığınız bu konuşmanın nasıl mucizeler yarattığına inanamayacaksınız. yaşayacağınız deneyimlerin sonuçlarını benimle (özel olarak) veya bizimle (yayınlanmak üzere) paylaşırsanız çok mutlu olurum.
Yorum Yap